Rzymskokatolicka Parafia

PORZĄDEK  NABOŻEŃSTW  12.02 – 19.02.2017

NIEDZIELA, 12 lutego  - VI NIEDZIELA ZWYKŁA

-

Za + męża Helmuta w 12 rocznicę śmierci i za wszystkich ++ z pokrewieństwa. / j. niemiecki /  Nabożeństwo

-

Do Bożego Miłosierdzia MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Engelberta Panusch  z okazji urodzin oraz w intencji całej rodziny.

-

Do Bożego Miłosierdzia MBNP i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Jerzego Franciszka Dzierżanowskiego oraz z okazji urodzin w intencji ojca Jacka i brata Adama oraz całej rodziny.

Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych

PONIEDZIAŁEK, 13 lutego -

-

Za + ojca Konrada, + rodzeństwo i ++ z pokrewieństwa.

WTOREK, 14 lutego - Święto św. Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa

Za Parafian

ŚRODA, 15 lutego

-

Za + Karola Wawrzynek w 30 dzień po śmierci.

CZWARTEK, 16 lutego

-

Za + rodziców, + teściów, synową, dwóch braci, siostrę, dwie bratowe, ciotkę i wszystkich ++ z pokrewieństwa.

PIĄTEK, 17 lutego

-

Do Miłosierdzia Bożego za + matkę Marię, poległego ojca Pawła, + męża Ericha, + dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

Koronka do Bożego Miłosierdzia

SOBOTA, 18 lutego

-

Za + rodziców, teściów, braci, szwagrów, krewnych i znajomych oraz z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo, zdrowie, siły i miłość w rodzinach.

NIEDZIELA, 19 lutego  - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

-

Do Bożego Miłosierdzia MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie z okazji 60 urodzin w pewnej intencji oraz  całej rodziny.

-

Do Miłosierdzia Bożego o wieczne zbawienie dla ++ rodziców Konrada i Barbarę, + siostrę Marię, + dwóch braci i ++ z pokrewieństwa.  Nabożeństwo

-

Do Bożego Miłosierdzia MBNP i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Wojciecha Romana Szymaniec oraz całej rodziny.

·       Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św.

·       Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna:

W poniedziałek i środę po Mszy św. rano;
Zachęcam
aby zamawiać intencje Mszalne.
Można także składać ofiary za ławki.

·       Kolekta dzisiejsza i za tydzień  na potrzeby naszej parafii.

·       „Bóg zapłać” za złożone ofiary na fundusz remontowy.

·       We wtorek 14 lutego o godz. 8.15 z parkingu przed kościołem wyjazd rekreacyjny na narty i nie tylko w Góry na Ramzovą w Czechach.
Proszę o pisemną zgodę rodziców na opiekę dla dzieci. Będą dwa autobusy: nr 1-
CAŁY BIAŁY, nr 2 - KREMOWY Z NAPISEM Z BOKU. Proszę zajmować miejsca zgodnie z listą  /można sprawdzić w zakrystii/.

·       Organizatorzy zabawy charytatywnej dla Markusa, Sołectwo Jaśkowice i DFK Ligota Prószkowska, składają serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność sponsorom, darczyńcom oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do zorganizowania tej zabawy.

·       Zarząd OSP w Ligocie Prószkowskiej zaprasza na zebranie 18 lutego o godz. 19.00 w Remizie Strażackiej. Zaproszenie kierujemy do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej jak i do dorosłych strażaków.

·       Pani Sołtys prosi mieszkańców o odebranie nakazów na podatek w następujących dniach: 16 lutego (w czwartek), 17 lutego (w piątek ),
(w sobotę).

PORZĄDEK  NABOŻEŃSTW  19.02 – 26.02.2017

NIEDZIELA, 19 lutego  - VII NIEDZIELA ZWYKŁA

PONIEDZIAŁEK, 20 lutego

-

Do Miłosierdzia Bożego o wieczne zbawienie za + żonę i matkę Gabrielę + rodziców i teściów i wszystkich ++ z pokrewieństwa.

WTOREK, 21 lutego

-

Za + Rajmunda Klosa w 30 dzień po śmierci.

ŚRODA, 22 lutego - Święto katedry św. Piotra Apostoła

-

Za + męża i ojca Franciszka, + rodziców, trzech braci, cztery siostry oraz + z pokrewieństwa.

CZWARTEK, 23 lutego - św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Za ++ w pewnej intencji.

PIĄTEK, 24 lutego

Za ++ w pewnej intencji.

Koronka do Bożego Miłosierdzia

SOBOTA, 25 lutego

-

Za + Martę Bryla w 30 dzień po śmierci.

NIEDZIELA, 26 lutego  - VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

-

Do Miłosierdzia Bożego za + syna, męża, rodziców z obu stron, dziadków i wszystkich ++ z pokrewieństwa. Nabożeństwo

-

Do Bożego Miłosierdzia MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie w intencji Sabiny Tomasiak  z okazji 18 urodzin oraz w intencji całej rodziny.

-

Do Bożego Miłosierdzia MBNP i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Dominika Jan Malcher oraz całej rodziny.

·       Okazja do spowiedzi św. przed Mszą św.

·       Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna:

W poniedziałek i środę po Mszy św. rano;
Zachęcam
aby zamawiać intencje Mszalne.
Można także składać ofiary za ławki.

·       Kolekta dzisiejsza i za tydzień  na potrzeby naszej parafii.

·       Bóg zapłać za modlitwy ofiary i prace na rzecz naszego Kościoła.

*******

Papież Franciszek o Miłosierdziu

„Jesteśmy wezwani, aby celebrować miłosierdzie. Ileż bogactwa jest obecne w modlitwie Kościoła, kiedy przyzywa Boga jako miłosiernego Ojca!
W liturgii miłosierdzie jest nie tylko wielokrotnie przywoływane, ale jest rzeczywiście przyjmowane i przeżywane” (MM 5).

Wiele razy zżymamy się na funkcjonujące we współczesnej kulturze stereotypy, ale jest jeden, który sprawdza się w kontekście liturgii: „Jeśli coś nie działa, to nie jest prawdziwe”. Przychodzimy do kościoła
i odkrywamy, że Bóg naprawdę działa, a miłosierdzie to Coś znacznie większego, niż tylko poprawiająca samopoczucie teoria.