Rzymskokatolicka Parafia

14 grudnia 2014 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

Refleksja

„Sam Bóg pokoju niech was całkowicie uświęca, aby nienaruszony duch wasz, dusza i ciało bez zarzutu zachowały się na przyjście Pana naszego Jezusa Chrystusa. Wierny jest Ten, który was wzywa: On też tego dokona”.

Jeśli już dziś wiesz, że podczas zbliżających się świąt będziesz taki sam, „jak zawsze”, że nic się nie zmieni, to musi to być przygnębiające. Adwent adwentem, a życie życiem. Jasne, że są roraty, jakieś tam postanowienia, ale wydaje, że „barbarzyństwo współczesności” odziera codzienność z wymiaru duchowego, a o tzw. magii świąt przypominają natrętne reklamy. Krótko przed świętami iść do spowiedzi, zacisnąć duchowego pasa, aby przez święta nie nagrzeszyć i tyle. Z drugiej strony gdy słyszysz, że mógłby teraz, zaraz, Chrystus przyjść ponownie i nastąpiłoby to, co nazywają „końcem świata”, to rodzi się w Tobie strach. Przecież nie jesteś jeszcze gotowy. Jeszcze tyle spraw i relacji jest do naprawienia i przepracowania. To w końcu jak to jest? Do świąt się nie za wiele zmieni, ale do ponownego przyjścia Jezusa już tak? Bo to będzie kiedyś i wydaje się prawie nierealne? Jeśli nie wierzysz, że do kolejnego Bożego Narodzenia serce się zmieni, to nie licz, że kiedykolwiek przygotujesz się na koniec świata, bo z każdymi kolejnymi świętami może być podobnie.

Słowo Boże mówi, że jest nadzieja. Nie w nas, ale w Bogu. On uświęca, On wzywa, On jest wierny. On nas przygotuje na spotkanie z przychodzącym Chrystusem. Co zrobić, żeby tak się stało? Św. Paweł nam radzi: „Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”. Zawsze się znajdzie powód to niezadowolenia, ale obok niego jest o wiele więcej powód do wdzięczności i szczerego powiedzenia: „Boże, skoro jesteś tak dobry, to chcę Ci zaufać. Prowadź mnie i czyń ze mną, co chcesz”.

PORZĄDEK  NABOŻEŃSTW

14.12 – 21.12.2014

NIEDZIELA, 14 grudnia - III NIEDZIELA ADWENTU

-

Za + syna Waltera, + męża Helmuta, ++ rodziców, teściów, ++ dwóch braci, dwie bratowe, szwagra i wszystkich ++ z pokrewieństwa.

-

Za + Piotra Nocon w 1 rocznicę śmierci oraz za ++ rodziców Klarę Hildegardę i Jerzego i ++ z pokrewieństwa.

-

Za + rodziców Martę i Eryka Klosa, + Teofila i + Alfreda Krobok.

Nabożeństwo adwentowe

PONIEDZIAŁEK, 15 grudnia

Roraty: Za Parafian

WTOREK, 16 grudnia

-

Roraty: Do Miłosierdzia Bożego za + męża i ojca Krzysztofa i wszystkich ++ z pokrewieństwa.

ŚRODA, 17 grudnia

-

Roraty: Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie  okazji urodzin w intencji  ks. Józefa Szwarca.

CZWARTEK, 18 grudnia

Roraty: Za + Elizabeth i za wszystkich ++ z pewnej rodziny

Po Mszy Św. spotkanie dla ministrantów.

PIĄTEK, 19 grudnia

Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.30 – 18.30  Okazja do spowiedzi św. będzie spowiadał ks. Paweł Stotko.

-

Roraty: Do Bożej Opatrzności MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w pewnej intencji.

SOBOTA, 20 grudnia –  św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Roraty: Za Parafian

NIEDZIELA, 21 grudnia - IV NIEDZIELA ADWENTU

Za + rodziców, brata i ++ z pokrewieństwa. Nabożeństwo

-

Za + Klarę Kluczny w 1 rocznicę śmierci.

-

Do Bożego Miłosierdzia, MBNP i Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Alisy Marii Langos oraz całej rodziny.

·       Dzisiaj III NIEDZIELA ADWENTU.
Za tydzień IV Niedziela Adwentu.

·       Okazja do sakramentu pokuty przed świętami Bożego Narodzenia:

Codziennie przed Mszą św. rano i wieczorem.

W czwartek od 16.15 – 16.55;

W piątek od 16.30 do 18.30 będzie spowiadać ks. Paweł Stotko.

W sobotę od 7.15 do 7.55 oraz od 17.30 - 18.00

W niedzielę ( 21 grudnia ) od 7.30 i od 9.30

oraz po Mszy św. o godz. 11.15.

·       Zapraszam na RORATY nie tylko dzieci, ale i dorosłych i całe rodziny. Plan w porządku nabożeństw. W poniedziałek i w piątek wyjątkowo o godz. 17.30.

·       W czwartek wieczorem po roratach spotkanie dla ministrantów. Obecność obowiązkowa.

·       Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Kurii i Seminarium Duchownego. Dzisiaj także przed kościołem zbiórka do puszek na kościoły wschodnie. Za  tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.

·       Bóg zapłać za kolektę na opał. Zebrano 2825zł i 16 €. Bóg zapłać także za ofiary za pierniki św. Mikołaja. Zebrano 2150 zł.

·       Odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia we worek 23 grudnia od godziny 9.15. Proszę zgłosić chorych w zakrystii.

·       Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna:

w poniedziałek od 19.00 – 19.30

w środę po Mszy św. rano;

w czwartek od 15.45 – 16.15

Zachęcam, aby zamawiać intencje mszalne na przyszły 2015 rok.

·       W zakrystii są do nabycia:

Świece Caritas  - małe 5 zł,
Opłatki - za które składamy dowolną ofiarę.

·       Szczególny Bóg zapłać za wszelką pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu naszego odpustu. Bóg zapłać również za modlitwy ofiary i prace na rzecz naszego Kościoła.

·       Informacja od Pani Sołtys o wigilii dla seniorów, osób chorych i samotnych
Po każdej Mszy Świętej (w niedzielę 14.12.) dziewczyny będą zapisywać osoby chętne do udziału w wigilii dla seniorów, osób chorych i samotnych, która odbędzie się za tydzień w niedzielę 21 grudnia o godz. 12:15 w sali Waldesruh. Zapisać można się także w zakrystii do środy 17. grudnia.

·       Stowarzyszenie "Nasza Wioska - Ligota Prószkowska" oraz "Ligockie Wrzosy" zapraszają wszystkich parafian - z Ligoty i Jaśkowic na "spotkanie adwentowe", które odbędzie się za tydzień w niedzielę 21 grudnia w sali Waldesruh o godz. 14:00, po wigilii dla seniorów, osób chorych i samotnych. W programie występy dzieci, młodzieży i Ligockich Wrzosów oraz kawa i pierniki. Szczegóły na plakatach. Serdecznie Zapraszamy !