Rzymskokatolicka Parafia

p.w.  św. Mikołaja

w Ligocie Prószkowskiej

tel. 77 4643087

 

20 kwietnia  2014 r.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

 

Drodzy Parafianie i Goście, Bracia i Siostry,

Biblijne relacje opowiadające o poranku wielkanocnym, pokazują nam, że do pustego grobu nie można iść w pojedynkę. Zarówno kobiety, chcące namaścić ciało Chrystusa, jak i Jan z Piotrem, idą razem! Życzę Wam, abyście potrafili w Waszych rodzinach wyjść razem na spotkanie ze Zmartwychwstałym, w Jego stronę, by przyjąć zaoferowaną nadzieję i głęboki pokój serc, służący budowaniu jeszcze głębszej wspólnoty domowej i parafialnej.

Niech Chrystus, który pokonał „śmierć, piekło i szatana”, i jest większy od wszelkich kłopotów, obdarzy Was obficie swoim błogosławieństwem, zdrowiem, radością, pokojem, wzajemną oraz życzliwością.  

                                                                                             Ks. Proboszcz

 

 

PORZĄDEK   NABOŻEŃSTW 20.04 –27.04. 2014

 

 

 

20 kwietnia 
NIEDZIELA
WIELKANOCNA - ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

 

6.30

-

Rezurekcja i Msza św.: Za parafian

8.30

-

Do Jezusa Zmartwychwstałego i MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dary Ducha Świętego i zdrowie z okazji urodzin w pewnej intencji.

10.00

-

Do Bożego Miłosierdzia i MBNP z podziękowaniem  za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie  z okazji 25 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa w intencji Urszuli i Marcina Mika oraz całej rodziny.

14.00

-

Uroczyste nieszpory Wielkanocne – nowenna do Bożego Miłosierdzia.

21 kwietnia   
  PONIEDZIAŁEK
W OKTAWIE WIELKANOCY  - II DZIEŃ ŚWIĄT

8.00

-

Za + Gertrudę Żelosko w 30 dzień po śmierci.

Po Mszy św. Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

9.30

-

Za + Manfreda Kasperek w 2 rocznicę śmierci oraz za + rodziców.

Chrzest: Kamila Marta Fornol

11.00

-

Do Bożego Miłosierdzia i MBNP z podziękowaniem  za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie  z okazji 25 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa w intencji Renaty i Marcina Wilczek oraz całej rodziny.

WTOREK W OKTAWIE WIELKANOCY, 22 kwietnia

7.00

-

Do Bożej Opatrzności MBNP z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i siły w pewnej intencji.   Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia

ŚRODA W OKTAWIE WIELKANOCY, 23 kwietnia

7.00

-

Za + rodziców, + męża i ojca ++ teściów, rodzeństwo z obu stron i + ciotkę.   Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia

CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY, 24 kwietnia

7.00

-

Za + rodziców Alojzego i Albina Kuc, za + rodziców Marcelina i Florentynę Woclaw, brata Pawła i bratową Ritę i ich syna, + siostrę zakonną Marię Idwinę Margos oraz + starzyków Kuc, Woclaw, Margos.      Po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia

18.00

-

Msza św. szkolna:  Do Miłosierdzia Bożego za + matkę Monikę i wszystkich ++ z pokrewieństwa.

Dzieci z klasy III  przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymują świece.

PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY, 25 kwietnia

7.00

-

Za + rodziców z obu stron, szwagra, brata, dziadków i całe pokrewieństwo.

15.00

-

Nowenna do Bożego Miłosierdzia

18.00

-

Procesja błagalna o urodzaje ku czci św. Marka do kapliczki św. Urbana.

O dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY,  26 kwietnia

8.00

-

Do Bożej Opatrzności MBNP o zdrowie i błogosławieństwo Boże w pewnej intencji.

20.30

-

Koronka do Bożego Miłosierdzia  oraz  przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia.

Przynosimy świece - najlepiej znicze.

NIEDZIELA, 27 kwietnia  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

                    KANONIZACJA PAPIEŻY JANA PAWŁA II i JANA XXIII

8.00

-

Za + syna, ++ męża, rodziców, dwóch braci, dwie bratowe, teściów, szwagra i wszystkich ++ z pokrewieństwa.

10.00

-

Do Miłosierdzia Bożego MBNP i Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego i zdrowie z okazji 70 urodzin w pewnej intencji.

11.15

-

Ku czci Bożego Miłosierdzia o  Intronizację Serca Jezusowego w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

Chrzest: Filip Urbański

14.00

-

Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia 

 

Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, dlatego codziennie będzie odmawiana koronka do Miłosierdzia Bożego jako przygotowanie do Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Zapraszam na specjalne nabożeństwo z przekazaniem Kanonizacyjnej  Iskry Miłosierdzia w sobotę 26 kwietnia o godz. 20.30 w Wigilię
Święta Bożego Miłosierdzia oraz kanonizacji Jana Pawła II.

Przynosimy świece - najlepiej znicze.

Do "rozniecania iskry Bożej łaski" i "przekazywania światu ognia miłosierdzia" wezwał Jan Paweł II podczas konsekracji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sierpniu 2002 r. Było to bezpośrednie nawiązanie do słów, które skierował Jezus do św. Faustyny Kowalskiej: "Stąd wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje". "W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! (...) Bądźcie świadkami miłosierdzia!" ‒ mówił wtedy Ojciec Święty.

W grudniu 2003 r. Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory pali się nieustannie pod obrazem Jezusa Miłosiernego w łagiewnickiej świątyni.

Ten właśnie ogień – Iskra Miłosierdzia - dniu kanonizacji Jana Pawła II, czyli w Niedzielę Bożego Miłosierdzia 27 kwietnia, powędruje bezpośrednio do wiernych. Odbiorą go oni w swoich parafiach z wykorzystaniem lampionów, świec lub paschalików i zaniosą do swoich rodzin. W ten sposób każda osoba będzie mogła doświadczyć blasku Bożego Miłosierdzia. W naszej parafii będzie można go otrzymać w sobotę wieczorem i przez całą niedzielę.

Lampion z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia znajdzie się także przy ołtarzu podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.

 

·       Dzisiaj NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.  Uroczyste nieszpory Wielkanocne – nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 14.00.

·       Jutro w PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT Msze św. o 8.00, 9.30 i 11.00.

·       Msza św. szkolna w czwartek o godz. 18.00. Dzieci z klasy III  przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymują świece.

·       W piątek o godz. 18.00 procesja błagalna o urodzaje ku czci
św. Marka do kapliczki św. Urbana.
 
Po procesji Msza św.: O dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli. Wszystkich serdecznie zapraszam, także dzieci i młodzież.

·       Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna:           
we
wtorek i w środę po Mszy św. rano; w czwartek od 17.00 -17.30

·       Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
W Poniedziałek Wielkanocny na KUL. W Poniedziałek Wielkanocny także przed kościołem zbiórka specjalna na prace przy kościele.
Po każdej Mszy Św. przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej będą zbierać ofiary na ten cel. Można także składać ofiary na prace przy kościele bezpośrednio ks. Proboszczowi. Bardzo proszę o zrozumienie i życzliwość. Po świętach prace przy kościele będą kontynuowane.
Za tydzień kolekta na Caritas diecezji.

·       Bóg zapłać za przygotowanie wystroju kościoła na Święta Wielkanocne, za przygotowanie liturgii i za Wasz liczy udział.

·       Bóg zapłać za modlitwy ofiary i prace na rzecz naszego Kościoła.

 

Bł. Jan Paweł II o zmartwychwstaniu

Sekwencja Wielkanocna przypomina i z nową mocą ogłasza orędzie nadziei, które usłyszeliśmy podczas uroczystej Wigilii Paschalnej: «Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy». Chrystus zwycięża zło i śmierć! To radosne orędzie rozbrzmiewa w tych dniach w sercu Kościoła. Zwyciężywszy śmierć, Chrystus obdarza nieskończonym życiem tych, którzy Go przyjmują i wierzą w Niego. Jego śmierć i zmartwychwstanie stanowią zatem fundament wiary Kościoła.

Kościół jako powszechny depozytariusz tajemnicy zbawienia przekazuje ją z pokolenia na pokolenie ludziom w każdej epoce na całej ziemi. Konieczne jest, aby dzięki staraniom wierzących także w naszej epoce rozbrzmiewało donośnie orędzie o Chrystusie, który umarł, ale dziś mocą Ducha żyje i zwycięża.