Rzymskokatolicka Parafia

w Ligocie Prószkowskiej

9 listopada 2014 r.

ROCZNICA   POŚWIĘCENIA   KOŚCIOŁA

Wybrałem i uświęciłem tę świątynię,
aby
moja obecność trwała tam na wieki.

PORZĄDEK  NABOŻEŃSTW

9.11 – 16.11.2014

NIEDZIELA, 9 listopada -
                ROCZNICA
   POŚWIĘCENIA   KOŚCIOŁA

-

Za + Łucję Wieczorek, Waleskę Niestrój, + dziadków i całe pokrewieństwo.

-

UROCZYSTA SUMA W ROCZNICĘ POŚWIĘCENIA KOSCIOŁA :  Za parafian.

-

Za ++ polecanych w zaleckach.

Nabożeństwo

PONIEDZIAŁEK, 10 listopada -
                   św
. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła

-

Za + rodziców, teściów, braci, siostrę i ciotkę.

WTOREK, 11 listopada - św. Marcina z Tours, biskupa

-

Do Bożej Opatrzności i do MBNP z podziękowaniem za opiekę Bożą z prośbą o dalsze zdrowie w intencji pewnej rodziny.

ŚRODA, 12 listopada – św. Jozafata, biskupa i męczennika

-

Za + męża i ojca Alfreda Kutz, ++ rodziców Alojzego i Albina Kuc, za + rodziców Marcelina i Florentynę Woclaw, brata Pawła i bratową Ritę i ich syna, + siostrę zakonną Marię Idwinę Margos oraz + starzyków Kuc, Woclaw, Margos.

CZWARTEK, 13 listopada -
                        Św
. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka, Krystyna, męcz.

-

Za + męża, + rodziców z obu stron, + siostrę, ++ ciotki, starzyków i dusze w czyśćcu cierpiące.

-

Msza Św. szkolna: Za + Annę, męża, syna, za ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

Po Mszy św. próba dla scholi

-

Przygotowanie do bierzmowania dla klasy III gimnazjum.

PIĄTEK, 14 listopada - bł. Marii Luizy Merkert

-

Za + dziadków Annę i Józefa Balcerzak i ++ z rodzin Baer, Manek i Iwański.

Koronka do Bożego Miłosierdzia

SOBOTA, 15 listopada

-

Do Bożej Opatrzności i św. Marcina o zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji 75 urodzin w intencji Marcina Nowak oraz całej rodziny.

NIEDZIELA, 16 listopada - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

-

Za + rodziców Marię i Jana, ojca Teodora i wszystkich ++ z pokrewieństwa. / j. niemiecki /

Nabożeństwo

-

Do Miłosierdzia Bożego za + rodziców Paulinę i Jana Lier, braci Alfreda i Ericha, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

-

Za + Franciszkę Klosa w 1 rocznicę śmierci.

·       Dzisiaj ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA.
Nabożeństwo o godz. 15.00.

·       Za tydzień XXXIII Niedziela Zwykła.

·       Okazja do spowiedzi św.:
Codziennie
przed Mszą św. rano i wieczorem.

·       Msza Św. szkolna  w czwartek o godz. 17.00. Zapraszam dzieci i młodzież.

·       Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna:
poniedziałek rano po Mszy św.
w środę rano po Mszy św.
w czwartek 16.00-16.30
Zawsze można umówić się telefonicznie. – 77 4643087

·       Zapraszam do kancelarii parafialnej,  aby zamawiać intencje mszalne na przyszły 2015 rok. Są jeszcze wolne intencje mszalne w tym roku.

·       Kolekta dzisiejsza i za tydzień są na potrzeby naszej parafii.

·       Dzisiaj także przed kościołem kolejna zbiórka funduszy na prace przy kościele, którą przeprowadzi Parafialna Rada Duszpasterska.  Bardzo proszę o zrozumienie i życzliwość. Można także składać ofiary na prace przy kościele bezpośrednio ks. Proboszczowi.

·       Za tydzień także przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół w potrzebie, kościoły prześladowane - na Syrię.

·       Za dwa tygodnie - 23 listopada kolekta na opał.

·       Bóg zapłać za modlitwy, ofiary i prace na rzecz naszego Kościoła.

Refleksja

Przeżywane dziś święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej przenosi nas myślą do Rzymu i jednoczy w modlitwie z papieżem Franciszkiem. Bazylika Laterańska bowiem to katedra Biskupa Rzymu, a jednocześnie Matka i Głowa wszystkich kościołów świata. Jest ona symbolem jedności i powszechności całego Kościoła. Szczególnym doświadczeniem tej uniwersalności i jedności są Światowe Dni Młodzieży, które w lipcu 2016 roku odbędą się w Polsce.

W trosce o to, by przygotowania do Światowych Dni Młodzieży były dla każdego czasem odkrywania swojego miejsca we wspólnocie Kościoła, już dziś zachęcamy młodych ludzi w całej Polsce do osobistego zaangażowania w to dzieło i służące mu programy duszpasterskie. Od tegorocznej Niedzieli Palmowej przeżywamy pielgrzymkę symboli ŚDM: Krzyża i ikony Matki Bożej. Docierają one wszędzie: nie tylko do kościołów i na miejskie place, ale też do wiosek dziecięcych, domów pomocy społecznej, na uczelnie, do szkół, hospicjów i więzień. To czas łaski dla całego Kościoła w Polsce. Od tego, jak go przeżyjemy, zależą przyszłe owoce Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Prosimy Was, drodzy młodzi, wyruszcie na szlak przygotowań duchowych, zaangażujcie się w prace wolontariatu ŚDM
i zaproście na tę drogę Waszych rówieśników, którzy być może pozostają z dala od Jezusa i Jego Kościoła. Pokornie prosimy też wszystkich o otwarcie w odpowiednim czasie swoich domów
i wsparcie materialne, aby młodzi, którzy zechcą wziąć udział w tym wydarzeniu, doświadczyli piękna naszej staropolskiej gościnności i braterskich serc.

Z listu biskupów polskich